<strong>نحوه</strong> ی راه <strong>اندازی</strong> و <strong>استفاده</strong> از اپل <strong>پنسل</strong> <strong>همراه</strong> با <strong>ایپد</strong> پرو

در این پست اموزشی، قصد داریم تا به شما کاربران عزیز نشان دهیم که چگونه در صورت در اختیار داشتن به راه اندازی و استفاده از اپل پنسل همراه با ایپد پرو بپردازید. به همین منظور، پیشنهاد می کنیم برای اموزش تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید .

همانطور که می دانید باید بگوییم که درحال حاضر ایپد پرو بهترین ایپدی می باشد که تاکنون ساخته شده است و شما می توانید با اضافه کردن یک اپل پنسل ان را به سطح بعدی در چنین ترکیبی برسانید . اما شما می بایست مطلع باشید که چگونه ان را باید راه اندازی کرد و از ان بیشترین بهره را برد.

در حقیقت باید گفتکه با اضافه کردن یک لوازم جانبی شما می توانید ایپد پرو را به بهترین دیوایس یادداشت برداری دیجیتال در دنیا تبدیل کنید . البته این امر فقط به منزله ی یادداشت برداری یا ترسیم کردن یادداشت ها و ابزار های طراحی نمی باشد . بلکه همراه با مجموعه ای از سایر اپلیکیشن های ترسیم و نقاشی در اپ استور شما تنها با تخیل خود بجای تکنولوژی محدود خواهید شد . از طرفی لازم به ذکر است که اپل پنسل ممکن است که ارزان نباشد اما اگر شما خواستار ایجاد بهترین استفاده از ایپد پرو خود هستید اپل پنسل می تواند یک لوازم جانبی بسیار عالی بشمار اید.

و اما نحوه ی همگام سازی یک اپل پنسل با ایپد پرو :

  1. ابتدا می بایست اپل پنسل را به سمتی از اپید پرو خود ان هم درست در زیر دکمه های حجم صدا وصل کرده و بچسبانید .
  2. اکنون زمانیکه اهن ربا و مغناطیس اپل پنسل را نگه داشتند یک تصویر برروی صفحه نمایش ظاهر خواهد شد . در نتیجه می بایست به سادگی برروی گزینه ی Connect تپ کرده تا فرایند همگام سازی تکمیل شود .<strong>نحوه</strong> ی راه اندازی و استفاده از اپل پنسل همراه با ایپد پرو

و اما نحوه ی تغییر دادن رفتار Double-Tap یا همان دوبار تپ کردن برروی یک اپل پنسل :

بنابراین اکنون که اپل پنسل همگام سازی شده است شما می توانید ان چیزی را که در حین دوبار تپ کردن برروی ان اتفاق می افتد را تغییر دهید .

در واقع یک تعداد انگشت شماری از گزینه ها و انتخاب کردن یک گزینه ی درستی که برای شما بتواند سبب شود تا کار کردن با یک اپل پنسل بسیار اسان تر بشمار اید، وجود دارند.

  1. ابتدا می بایست برنامه ی Settings را برروی ایپد پرو خود باز کرده و سپس برروی Apple Pencil تپ کنید .نحوه ی راه اندازی و استفاده از اپل پنسل همراه با ایپد پرو
  2. اکنون می بایست برروی گزینه ی رفتار مربوط به قابلیت Double-Tap یا همان ویژگی دوبار تپ کردن برروی یک اپل پنسل را که شما تمایل به استفاده اش را دارید ، تپ کنید . نحوه ی راه اندازی و استفاده از اپل پنسل همراه با ایپد پرو

در نتیجه زمان بعدی که شما از اپل پنسل استفاده می کنید باعث خواهد شد تا با انجام حرکت Double-Tap یا همان دوبار تپ کردن برروی قسمتی از اپل پنسل گزینه ای فراخوانی شود که شما پیش از این انتخاب کرده بودید . البته توجه داشته باشید که برخی از اپلیکیشن ها ممکن است که این گزینه ی مربوط به پیکربندی های شخصیتان را نادیده بگیرند .

و اما نحوه ی شارژ کردن یک اپل پنسل :

بطور کلی باید بگوییم که باتری قرار داده شده در داخل یک اپل پنسل برای یک مدت متوالی ان هم یعنی مدت زمان طولانی در مابین شارژش دوام خواهد داشت . اما درنهایت ان باتری به شارژ شدن نیاز خواهد داشت.

بنابراین به سادگی اپل پنسل را در سمتی از ایپد پرو خود ان هم درست در زیر دکمه های حجم صدا قرار دهید تا اپل پنسل بطور خودکار شروع به شارژ شدن کند.

در این صورت یک نشانگر وضعیت فعلی شارژ شدن را برروی صفحه نمایش تایید خواهد کرد . همچنین شما نیز می توانید طول عمر باتری اپل پنسل را به سادگی از طریق ویجت Battery در iOS و iPadOS بررسی کنید .

و اما استفاده کردن از یک اپل پنسل همراه با ایپد پرو :

در واقع استفاده کردن از یک اپل پنسل می تواند به اسانی هرچه تمام تر باشد . به این صورتکه تنها می بایست نوک اپل پنسل را برروی صفحه نمایش ایپد پرو قرار دهید و تا زمانیکه اپلیکیشن پشتیبانی داخلی از اپل پنسل را داشته باشد، این امر تمام ان چیزی می باشد که مورد نیاز است .

همچنین بیاد داشته باشید که در طول استفاده کردن اپل پنسل نیازی به خاموش یا روشن کردن ندارد . بنابراین زمانیکه شما کارتان را انجام دادید می بایست فقط موقعیت اپل پنسل را به سمتی از اپید پرو خود ان هم درست در زیر دکمه های حجم صدا بازگردانید و این امر برای شما در زمان بعدی که به اپل پنسل نیاز دارید اماده و منتظر خواهد بود .

در پایان باید بگوییم که ما در این پست اموزشی فرض را بران گذاشته ایم که شما درحال استفاده کردن از یک اپل پنسل جدید (یعنی نسل دوم اپل پنسل ها و یا هم نسل پس از ان) همراه با یک ایپد پرو جدید (یعنی مدل های ۲۰۱۸ و یا هم نسل های پس از ان) هستید . اما اپل پنسل های پیشین و مدل های قدیمی تر ایپد پرو به سادگی به یکدیگر متصل می شوند ان هم به این صورتکه با وصل کردن اپل پنسل به پورت لایتنینگ به ایپد پرو متصل خواهد شد و این روش همچنان برای مدل های غیر ایپد پرو نیز اعمال می شود .

اموزش : چگونه نسخه فریمور اپل پنسل خود را پیدا کنیم ؟

اموزش : چگونه چندین پنجره از یک اپلیکیشن یکسانی را برروی ایپد باز کنیم ؟

اموزش : نحوه ی ضبط کردن ویدئوی TIME-LAPSE در ایپد

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtechامتیاز بدهید :

| امتیاز : NAN
موضوع : | بازدید : 67
برچسب ها :

تاريخ : سه شنبه 2 مهر 1398 | 22:33 | نویسنده : میکائیل نیک اندیش |
.: Weblog Themes By VatanSkin :.