اپل iOS 13 را همراه با ویژگی های سیستم گسترده Dark Mode، بهبودات اپل مپز و بسیاری از موارد دیگر منتشر کرد

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 126

سرانجام پس از مدت ها انتظار باید بگوییم که نسخه ی رسمی iOS 13 برای تمامی کاربران عرضه و منتشر شده است. به همین منظور، پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید.

بطور کلی باید بگوییم که در ابتدا پس از انکه در ماه ژوئن یعنی در کنفرانس توسعه دهندگان جهانی امسال (۲۰۱۹) رونمایی و معرفی شد، سرانجام شرکت اپل برای عرضه و انتشار iOS 13 اماده می باشد.

در حقیقت همانطور که انتظار می رفت شرکت اپل iOS 13 را برای عموم در روز پنجشنبه ۱۹ سپتامبر عرضه و منتشر کرده است. در نتیجه بطور جدی می توان گفتکه این یک بروزرسانی بزرگ برای سیستم عامل موبایل می باشد که با ان یک ویژگی های جدید متنوعی برای کاربران نهایی همراه با بسیاری از تغییرات پشت صحنه برای توسعه دهندگان اورده شده است .

لازم به ذکر است که شما می توانید درست از اینجا در مورد چنین ویژگی های جدید در iOS 13 ان هم برای ایفون ها را مشاهده و فرابگیرید .

البته گفتنی است که بزرگترین ویژگی اضافه شده و جدید نیز یکی از جمله مواردی می باشد که اغلب از سوی کاربران درخواست شده است و ان قابلیت نیز Dark Mode بشمار می اید . در حقیقت باید گفتکه این یک تغییر گسترده در سیستم می باشد که باعث می شود تا کل سیستم عامل موبایل شرایط اسانتری را برروی چشمان پیاده سازی کنند .

بنابراین باید بگوییم که Dark Mode یک ظاهر جدید دراماتیک را برای ایفون معرفی می کند . از طرفی این قابلیت به طرز متفکرانه ای برای ایجاد هر عنصری در صفحه نمایش که شرایط اسانتری را برروی چشمانتان پیاده سازی می کند ، طراحی شده است و بطور یکپارچه در سراسر سیستم ادغام سازی شده است . همچنین این ویژگی به سادگی از کنترل سنتر فعال می شود و یا بطور خودکار برای روشن شدن در شب تنظیم می شود .

از سوی دیگر باید بگوییم که تجربه ی دوربین و عکس ها در iOS 13 نیز بطور قابل توجهی ارتقا یافته است . همچنین iOS 13 به کاربران اجازه خواهد داد تا سریعا و به اسانی میزان روشنایی از یک عکس گرفته شده را در حالت پرتره ان هم به لطف قابلیت جدید Portrait Lighting تنظیم کنند . البته این را هم باید گفتکه یک ویژگی جدید High-Key Mono وجود دارد که یک افکت تک رنگ را به عکس های پرتره نیز اضافه خواهد کرد.

همچنین قابل توجه است که اپل برنامه ی Photos را برای به رخ کشیدن یک حالت متفکرانه تر ، نمایی اصلاح شده از بهترین لحظات یک کاربر ان هم از یک روز ، ماه و یا حتی سال بخصوصی ارتقا داده است . از سوی دیگر ویرایش کردن عکس ها نسبت به گذشته همراه با ابزار های داخلی که به ویرایش کردن ویدئو ها هم نیز گسترش یافته است، اسان تر شده است .

اما لازم به ذکر است که اپل یک ویژگی جدید Sign in with Apple را معرفی کرده است که این اعتماد به وجود شرکت های جانبی همچون گوگل یا فیسبوک را برای ورود به وب سایت ها را حذف می کند . در واقع همراه با این ویژگی کاربران همراه با فیس ایدی یا تاچ ایدی تصدیق خواهند شد که انها چه کسانی هستند و سپس اطلاعات مورد نیاز برای ورود بطور خودکار تکمیل خواهند شد، زیرا اپلیکیشن ها می توانند تنها برای نام و ادرس ایمیلتان درخواست بدهند. علاوه براین اضافه شدن لایه های امنیتی می توانند حقیقتی باشند که باعث می شود تا این امر بطور خودکار یک ادرس ایمیل واحدی ر ایجاد کند که انگاه می تواند محتوا را به شخص واقعی شما بفرستد.

اکنون از سوی دیگر HomeKit Secure Video نیز جدید می باشد :

همانطور که می دانید باید گفتکه فیلم ها از محتوا های مربوط به دوربین های امنیتی خانه می توانند شخصی ترین و حساس ترین داده های شما بشمار ایند. بنابراین ما یک سیستم رمز گذاری شده پایاپایی را طراحی کرده ایم که ویدئو های شما را بطور ایمن در ایکلود ذخیره می کند که تنها شما و افرادی که شما به برنامه ی Home تان دعوت کرده اید ، می توانند ان را مشاهده کنند . لازم به ذکر است که این قابلیت همراه با یک حساب کاربری ایکلود رایگان می باشد و در برابر طرح ذخیره سازی شما محاسبه نمی شود .

اما از سوی دیگر باید بگوییم که بهبود یافتن اپل مپز همچنان ادامه دارد . چرا که در حقیقت همراه با ویژگی جدید Look Around باید گفتکه کاربران iOS 13 قابلیتی برای رفتن به سطح خیابان ها ان هم در داخل شهر ها و مشاهده ی فضای مربوطه در یک حالت ۳۶۰ درجه را خواهند داشت . همچنین انها قادر به چرخش خواهند بود و به شما اجازه می دهد تا شهر را از روز زمین حتی اگر شما نمی توانید شخصا در انجا باشید ، مشاهده کنید .

از طرفی Collections یک روش جدیدی برای جمع اوری مقصد های مورد علاقه ی شما ان هم چه در شهر خودتان یا چه در مکانی که شما از ان بازدید کرده اید، بشمار می اید . همچنین این امر باعث می شود تا چنین قابلیتی نه تنها همراه با مکانی که شما می خواهید از ان بازدید کنید و مواردی را که شما خواستار مشاهده کردنش می باشید را اسانتر و سازمان یافته تر باقی نگه می دارد بلکه ان اطلاعات را نیز با دوستان و خانواده به اشتراک می گذارد .

همچنین یک بخش جدید Favorites به کاربران اجازه خواهد داد تا سریعا نقاط مورد علاقه ی خود را برای پیدا کردن اسانترشان ان هم بصورت روزانه از جمله محل کار، مدرسه و کافی شاپ ها را اضافه کنند که این امر تنها با یک تپ در داخل برنامه ی جدید Maps میسر می شود .

اما از سوی دیگر باید گفتکه سیری یک صدای جدیدی را همراه با انتشار iOS 13 دریافت کرده است. در واقع سیری از یک تکنولوژی پیشرفته عصبی متن به گفتار برای ایجاد صدای صاف تر استفاده می کند که می بایست باعث شود تا ناوبری بوسیله ی اپل مپز یک کمی کمتر ان هم در زمانیکه چنین دستیار شخصی دیجیتالی نام خیابان ها را می گوید ، اذیت کننده باشد . همچنین سیری نیز یک تجربه ی شخصی سازی شده هوم پاد را برای خانواده ارائه می دهد (البته این ویژگی اواخر این ماه عرضه می شود) . از طرفی سیری نیز می تواند پیام های ورودی را ان هم در زمانیکه ایرپاد را در گوشتان گذاشته اید ، اعلام کند . اما Audio Sharing در iOS 13 بدان معنا می باشد که شما می توانید دو دستگاه از ایرپاد ها را به یک دیوایس مبتنی بر iOS یکسان ان هم برای به اشتراک گذاری تجربه گوش دادن جفت کنید .

از سوی دیگر میموجی جزئیات بسیار بیشتری را دریافت کرده است و یک گزینه های سفارشی سازی جدید و متنوعی را برای طرفداران این ویژگی ارائه خواهد داد. همچنین میموجی نیز نوع جدیدی از مجموعه استیکر ها را اورده است که بطور مستقیم در کیبوردی که برای اپلیکیشن هایی همچون Mail و Messages و حتی اپلیکیشن های جانبی پشتیبانی شده استفاده می شود ، دردسترس خواهد بود.

اما قابلیت QuickPath Typing یعنی سوایپ کردن ان هم برای وارد کردن متن به کیبورد پیشفرض iOS 13 اورده شده است . البته iOS 13 به کاربران اجازه خواهد داد تا انتخاب کنند که چه کسانی نامشان را با سایر کاربران iMessage به اشتراک بگذارند و یا یک عکس یا میموجی که انها می خواهند به اشتراک بگذارند را شما می توانید انتخاب کنید .

اما برنامه ی Reminders یک ارتقا را دریافت کرده است که این امر هوش پیشرفته تر سیری را در این ترکیب ان هم همراه با لیست های هوشمند جدید و … اورده است.

از طرف دیگر CarPlay یک نمای ساده تری را همراه با یک نوع جدیدی از برنامه ی Calendar و یک تغییر در تجربه ی اپل موزیک که هم اکنون البوم هنرمندان را نشان می دهد، دریافت کرده است.

همچنین iOS 13 نیز از یک تجربه ی واقعیت افزوده پیشرفته تری همراه با ARKit 3 ، بهبود یافتن و جدید شدن برنامه ی Notes ، ابزار های فرمت جدید متن در برنامه ی Mail ، یک برنامه ی Health شخصی سازی تر شده ای در کنار بسیاری از موارد دیگر پشتیبانی می کند .

در اینجا لازم به ذکر است که iOS 13 یک دانلود رایگان بشمار می اید و هم اکنون برای نصب در دیوایس های پشتیبانی شده دردسترس می باشد .

بنابراین مانند هر یک از بروزرسانی های نرم افراری اپل می توانید iOS 13 را از طریق روش OTA و یا با دانلود فایل متناسب با دیوایس خود ان را نصب کنید تا با نصب ان بتوانید از اخرین بهبود های انجام شده در iOS بهرمند شوید .

در این صورت و با تمام توضیحات داده شده در نظر داشته باشید که همیشه پیش از نصب هر بروزرسانی نرم افزاری یک نسخه ی پشتیبان از ایفون ، ایپد و یا ایپاد تاچ خود تهیه کنید . در واقع انجام اینکار از طریق ایتونز (در ویندوز یا نسخه های macOS Mojavie و پیش از ان) ، یا ایکلود و یا Finder (در macOS Catalina و نسخه های پس از ان) به اسانی انجام می شود . پس بیاد داشته باشید که بدون نسخه ی پشتیبان هیچگاه بروزرسانی نکنید، چرا که حتی با وجود یک بروزرسانی نرم افزاری کوچک برای iOS ممکن است که در بعضی از مواقع مشکلاتی را در حین بروزرسانی بوجود اورد که باعث از دست رفتن اطلاعات دیوایس شما شود. به همین منظور تهیه ی یک نسخه پشتیبان باعث می شود تا در صورت بروز چنین اتفاقی بتوانید از ان استفاده کنید .

در همین حال همانطور که اشاره شد ، مجددا قابل ذکر است که کاربران ایفون و ایپد که دیوایس ان ها از iOS 13 پشتیبانی می کند، می توانند از طریق روش OTA و با مراجعه به مسیر Settings app > General > Software Update و سپس انتخاب گزینه ی Download and Install دیوایس خود را به اخرین نسخه بروزرسانی کنند .

قابل ذکر است که تمامی دیوایس های ۶۴ بیتی می توانند به iOS 13 بروزرسانی کنند که ساده ترین حالت ان بروزرسانی از طریق OTA می باشد.

  1. ابتدا می بایست از طریق ایکلود ، یا ایتونز (در ویندوز یا نسخه های macOS Mojavie و پیش از ان) و یا Finder (در macOS Catalina و نسخه های پس از ان) از دیوایس اپلی خود نسخه ی پشتیبان (Back UP) تهیه کنید .
  2. پس از تهیه نسخه ی پشتیبان از طریق دیوایس خود به مسیر Settings > General > Software Update مراجعه کنید.
  3. حال پس از انکه نسخه ی جدید توسط دیوایس شناسایی شد ، تنها کافیست گزینه ی Download & Install را بزنید تا بروزرسانی دانلود و پس از ان نصب شود .

همچنین قابل ذکر است که کاربران می توانند با اتصال دیوایس خود از طریق کابل USB به کامپیوتر و اجرای ایتونز (در ویندوز یا نسخه های macOS Mojavie و پیش از ان) یا Finder (در macOS Catalina و نسخه های پس از ان) دیوایس خود را بروزرسانی کنند . از طرفی می توانید با انتخاب و دانلود فریمور متناسب با دیوایس خود از طریق لینک های زیر اقدام به نصب ان از طریق ایتونز یا Finder کنید .

و اما لینک های دانلود iOS 13 :

: iPhone

iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro Max

iPhone 11

iPhone Xs

iPhone Xs Max (China)

iPhone Xs Max

iPhone Xr

iPhone X (GSM)

iPhone X (Global)

iPhone 8 (GSM)

iPhone 8 (Global)

(iPhone 8 Plus (GSM

iPhone 8 Plus (Global)

iPhone 7 (GSM)

iPhone 7 (Global)

(iPhone 7 Plus (GSM

iPhone 7 Plus (Global)

iPhone 6s

iPhone 6s Plus

iPhone SE

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

شنبه 6 مهر 1398 - 21:09
قدرت گرفته از نیلوبلاگ