نحوه ی استفاده از ایفون و یا ایپد خود بعنوان یک تلپرومپتر (Teleprompter)

تبلیغات

درباره وب


  مرجع دانلود سورس اصلی اپکیشن و فیلم و بازی و ویدیو و موزیک

امکانات وب


نحوه ی استفاده از ایفون و یا ایپد خود بعنوان یک تلپرومپتر (Teleprompter)

<strong>نحوه</strong> ی <strong>استفاده</strong> از <strong>ایفون</strong> و یا <strong>ایپد</strong> <strong>خود</strong> <strong>بعنوان</strong> یک تلپرومتر (Teleprompter)

در این پست اموزشی ، قصد داریم تا به شما کاربران عزیز نشان دهیم که چگونه در صورت نیاز ، از ایفون و یا ایپد خود بعنوان یک تلپرومپتر (Teleprompter) استفاده کنید. به همین منظور ، پیشنهاد می کنیم برای اموزش تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید .

بطور کلی ، باید بگوییم که اگر شما در مقابل یک حضار و مخاطبین صحبت می کنید ، حال چه می خواهد یک سخنرانی در مدسه باشد و یا جلسه ی کاری در محل کارتان باشد ، شما حتما می دانید که این امر یعنی برای داشتن یادداشت هایتان همراه با خود موضوعی مهم و حیاتی می باشند .

بنابراین ، اگر شما سخنرانی خود را ایجاد کرده اید و یا یادداشت های خود را در برنامه ی Pages نوشته اید ، شما می توانید به اسانی از ایفون و یا ایپد خود بعنوان یک تلپرومپتر (Teleprompter) استفاده کنید . در واقع ، این امر به شما اجازه می دهد تا بدون نیاز به چاپ متن سخنرانی خود و یا انتقال یادداشت هایتان در کارت های شاخض، آنچه را که شما قصد دارید تا بگویید را مشاهده کنید .

و اما فعال کردن حالت تلپرومپتر (Teleprompter) در ایفون و یا ایپد :

به همین منظور ، در چنین شرایطی شما می بایست برنامه ی Pages را برروی دیوایس خود باز کرده و سند مورد نظرتان را برای شروع کار انتخاب کنید .

 1. ابتدا می بایست برروی گزینه ی More که بصورت سه تا نقطه در گوشه ی بالا و سمت راست صفحه ی مربوط به سند شما می باشد ، تپ کنید .
 2. سپس می بایست در صفحه ی بعدی ، برروی گزینه ی Presenter Mode تپ کنید .نحوه ی استفاده از ایفون و یا ایپد خود بعنوان یک تلپرومتر (Teleprompter)

بنابراین ، پس از طی کردن مراحل بالا ، شما بلافاصله تغییر قالب و فرمت سند خود را مشاهده خواهید کرد . به این صورتکه ، پس زمینه ی ان سیاه خواهد شد و فونت های ان سفید خواهند شد و همچنین تمام صفحه نمایش در اندازه ای بزرگ خواهد شد . البته ، شما می توانید قالب بندی متناسب با سلیقه ی خود را نیز تغییر دهید .

و اما تغییر قالب و فرمت Presenter Mode :

از طرفی ، زمانیکه شما در حالت Presenter Mode قرار دارید ، باید بگوییم که شما گزینه های مختلفی برای سفارشی کردن صفحه نمایش تلپرومپتر (Teleprompter) دارید . در نتیجه ، تنها کافیست برروی گزینه ی Aa در گوشه ی بالا و سمت راست صفحه تپ کنید .

نحوه ی استفاده از ایفون و یا ایپد خود بعنوان یک تلپرومتر (Teleprompter)

 • امکان تنظیم کوچک و یا بزرگ بودن اندازه ی فونت با تپ کردن برروی گزینه ی A در قسمت بالای صفحه ی کوچک باز شده .
 • همچنین ، می توانید رنگ پس زمینه را با تپ کردن برروی یکی از چهار دابره ی رنگ موجود در زیر دو گزینه ی مربوط به اندازه ی فونت تغییر دهید . از طرفی ، لازم به ذکر است که این امر بطور خودکار رنگ متن را تغییر خواهد داد . 
 • امکان انتخاب یک سبک فونت متفاوت با تپ کردن برروی گزینه ی Font .
 • گزینه های متن را برای فاصله گذاری خطوط (Line Spacing) ، حاشیه ها (Margins) یا برای استفاده از حروف تمام بزرگ (All Caps) با انتخاب گزینه ی Text Options شخصی سازی کنید .

نحوه ی استفاده از ایفون و یا ایپد خود بعنوان یک تلپرومتر (Teleprompter)

و اما فعال کردن اسکرول خودکار :

گفتنی است که ، شما می توانید بصورت دستی در میان سند مورد نظرتان در حالت Presenter Mode اسکرول کنید و یا ان را بصورت خودکار اسکرول کنید . در نتیجه ، برای فعال کردن این اسکرول می بایست مراحل زیر را دنبال کنید .

 1. ابتدا می بایست وارد حالت Presenter Mode شوید .
 2. سپس می بایست برروی گزینه ی Aa در قسمت بالا و سمت راست صفحه تپ کنید .
 3. حال می بایست سوییچ موجود در مقابل گزینه ی Auto Scroll را در حالت فعال قرار دهید ، به این صورتکه می بایست رنگ ان به نارنجی تبدیل شود .
 4. همچنین ، بصورت اختیاری می توانید اسلایدر موجود در زیر گزینه ی Auto Scroll را براساس میلتان تغییر دهید تا بتوانید سرعت این اسکرول را تنظیم کنید .نحوه ی استفاده از ایفون و یا ایپد خود بعنوان یک تلپرومتر (Teleprompter)

لازم به ذکر است که ، اگر شما نیاز به توقف این اسکرول خودکار (Auto Scroll) در هر نقطه ای از صفحه دارید ، تنها کافیست برروی صفحه تپ کنید . سپس ، کافیست تا مجددا برای اغاز ان ، بار دیگر برروی صفحه تپ کنید .

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها:

صفحات سایت